رخدادهای ۱۰ مردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰

🔸-اصفهان
معلمان خرید خدمات اصفهان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت کاری خود، در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس ، دست به تجمع زدند.

🔸-قصرشیرین. کرمانشاه
اعتراض رانندگان تانکر سوخت به تراکم ۲۰۰تانکر در مرز پرویز خان
به گزارش دریافتی بیش از ۲۰۰تانکر سوخت حامل بنزین چندین روز است که در گرمای ۵۰درجه گمرک پرویز خان در قصر شیرین پشت مرز متوقف شده‌اند و اجازه عبور به آنها داده نمی‌شود. رانندگان تانکرها که در شرایط سختی بسر می‌برند، به بی‌عملی کارگزاران رژیم در این گمرک اعتراض کردند. یکی از رانندگان تانکر روز گذشته گفت: « ۱۵روز است که بنزین در داخل تانکر مانده آن هم در گرمای ۵۰درجه. قرار است که بعد از عید قربان تعطیلی عراقی‌ها که ۳روز طول می‌کشد، تخلیه شود. کلی از سوخت دراین مدت در هوای گرم تبخیر می‌شود و در نهایت هم از کرایه راننده بعنوان کسری بار و جریمه کم می‌شود».
وی افزود: «اینجا شرایطی است که واقعا قابل تحمل نیست. واقعا حیف است که یک عده برای نان شب کم میاورند و یک عده دزد از خدا بیخبر میلیاردی میدزدند. آنقدر هم نفوذ دارند که قیافه کثیفشان افشا نمی‌شود.
۳روزاست که در گرمایی بیش از ۴۰درجه حدود ۲۰۰دستگاه تریلی اینجا علاف ماندیم. گرمای به حدی است که گوشی شارژ نمیشود. دست‌اندرکاران اینجا با ما مثل طلبکارها رفتار می کنند.

🔸-خورموج. بوشهر
روز پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، شماری از شهروندان ساکن شهرستان های دشتی و تنگستان در استان بوشهر، در اعتراض به فعالیت دوباره معدن سنگ مرمریت در کنار عمارت تاریخی شیرینه و بزرگترین چشمه آب شیرین منطقه، دست به تجمع زدند.

🔸-تهران
اعتصاب غذای بهنام محجوبی
بهنام محجوبی از دراویش گنابادی محبوس در زندان اوین، در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و تحویل ندادن داروهای خود، امروز جمعه ۱۰ مرداد ۹۹ دست به اعتصاب غذا زد.
وی ۳۱ خرداد ۹۹ جهت تحمل ۲ سال حبس تعزیری خود به زندان اوین منتقل شده بود.