رخدادهای ۱۰ دی ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۱۲/۳۱

🔸-مریوان کردستان
ادامه اعتصاب کارگران شهرداری مریوان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و وعده های توخالی مسئولان طراز اول شهرستان و استان.

🔸-تهران
شبنم نعمت‌زاده و احمدرضا لشگری‌پور به جرم مشارکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال درنظام توزیع مایحتاج عمومی، هر کدام به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری به علاوه ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و محرومیت دائم از هرگونه خدمات دولتی محکوم شدند.

شماری از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، در اعتراض به مصوبه جدید آموزشی مبنی بر اخذ جریمه برای واحدهای افتاده و حذفی برای دانشجویان ورودی ٩٧ به بعد، در مقابل ساختمان ریاست این دانشگاه دست به تجمع زدند.

سها مرتضایی ده روز است که در ‎اعتصاب غذاست. مسئولان قضایی به جای رسیدگی به خواسته‌اش، او را به زندان قرچک منتقل کرده‌اند.
دلیل اعتصاب غذای این فعال صنفی دانشجوبی، اعتراض به وثیقه ۵۰۰ میلیونی‌ای بود که برای آزادی وی تعیین شده، اما او توانایی تامین چنین وثیقه‌ای را ندارد.

🔸-اهواز. خوزستان
گروهی از زندانیان سیاسی و امنیتی زندان شیبان اهواز مجموعا به تحمل ۴۸ سال زندان محکوم شدند
۱۶ نفر از زندانیان سیاسی و امنیتی که برخی از آنها در حال حاضر در زندان مرکزی اهواز، معروف به زندان شیبان، زندانی هستند از سوی دادگاه مجموعا به ۴۸ زندان محکوم شده‌اند.

🔸-دزفول خوزستان
شعبه ۱۰۷ دادگاه کیفری شهرستان دزفول با صدور ابلاغیه ای کتبی “سپیده قلیان”, فعال مدنی و از بازداشت شدگان تجمعات اعتراضی آبان ماه سالجاری را جهت برگزاری جلسه دادرسی در تاریخ ۱۶ دی ماه ۱۳۹۸ احضار کرد.