رامین حسین پناهی پس از ٧ روز همچنان در اعتصاب بە سر می برد

به گزارش شبکه آزادی به نقل از “هەنگاو”، پس از اینکە رامین حسین پناهی در اعتراض بە رسیدگی نکردن بە درخواستهایش با دوختن لبانش دست بە اعتصاب غذا زد، وارد هفتمین روز از اعتصاب غذای خود شدە است.

رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محکوم بە اعدام، روز یکشنبه۴ شهریور پس از اینکە جهت اجرای حکمش  بە زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، با دوختن لبانش دست به اعتصاب غذا زد.

این زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام دلایل دوختن لب و اعتصاب غذای خود را در نامه ی به مسئولان زندان این طور بیان کرده است.

درخواست اعاده دادرسی، درخواست تشکیل مجدد دادگاه، تفکیک جرایم بر اساس ماده ٧ آئین نامه تفکیک سازمان زندان ها و برگرداندنش به زندان مرکزی سنندج.

رامین حسین‌پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدامی که شامگاه دوشنبه ۲۲ مرداد، تحت تدابیر شدید امنیتی و بدون اطلاع قبلی به وکلا یا خانواده‌‌اش، جهت اجرای حکم اعدام از زندان مرکزی سنندج به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده‌بود، از صبح شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ اجازه تماس تلفنی ندارد و ممنوع الملاقات شده‌است و خطر اجرای حکم اعدام این فعال سیاسی در پی این ممنوعیت افزایش یافته‌است.

رامین حسین‌پناهى، فعال سیاسی کورد، ٢ تیر ۱۳۹۶ بازداشت و پس از ۲۰۰ روز انفرادى و شکنجه های جسمی و روانی، به زندان مرکزى سنندج منتقل شد. این زندانی سیاسی، ٢۵ دی ٩۶ در شعبە یک دادگاه انقلاب شهر سنندج بە اعدام محکوم شد. این حکم، ٢٢ فروردین ۱۳۹۷ در شعبه ٣٩ دیوانعالى کشور در شهر قم مجددا به تایید رسید و جهت اجرای حکم به شعبه ۴ اجرای احکام دادسرای اجرای احکام سنندج ارجاع شد.

حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، در حالی صادر و ابلاغ شد، که وی تمامی اتهام‌های انتسابی به خود را رد کرد، همچنین وکلای این زندانی سیاسی کرد نیز این حکم را غیرمنتظره و ناعادلانه می دانستند.