رامین حسین پناهی با دوختن لبهای خود، دست به اعتصاب غذا زد

رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام در اعتراض به وضعیت خود با دوختن لبهای خود دست بە اعتصاب غذا زد.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از “هەنگاو”، از عصر روز یکشنبه ۴ شهریور ٩٧، رامین حسین پناهی زندانی سیاسی کرد محکوم بە اعدام کە بە تازگی جهت اجرای حکمش  بە زندان رجایی شهر کرج منتقل شدە، با دوختن لبانش دست به اعتصاب غذا زد.

این زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام دلائل دوختن لب و اعتصاب غذای خود را در نامه ی به مسئولان زندان این طور بیان کرده است.

درخواست اعاده دادرسی، درخواست تشکیل مجدد دادگاه، تفکیک جرایم بر اساس ماده ٧ آئین نامه تفکیک سازمان زندان ها و ارجاع به زندان مرکزی سنندج.

رامین حسین‌پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدامی که شامگاه دوشنبه ۲۲ مرداد، تحت تدابیر شدید امنیتی و بدون اطلاع قبلی به وکلا و خانواده‌‌اش، جهت اجرای حکم اعدام از زندان مرکزی سنندج به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده‌بود، از صبح شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ اجازه تماس تلفنی ندارد و ممنوع الملاقات شده‌است و خطر اجرای حکم اعدام این فعال سیاسی در پی این ممنوعیت افزایش یافته‌است.

‎رامین حسین‌پناهى، فعال سیاسی کرد، ٢ تیر ۱۳۹۶ بازداشت و پس از ۲۰۰ روز انفرادى و شکنجه های جسمی و روانی، به زندان مرکزى سنندج منتقل شد. این زندانی سیاسی، ٢۵ دی ٩۶ در شعبە یک دادگاه انقلاب شهر سنندج بە اعدام محکوم شد. این حکم، ٢٢ فروردین ۱۳۹۷ در شعبه ٣٩ دیوانعالى کشور در شهر قم مجددا به تایید رسید و جهت اجرای حکم به شعبه ۴ اجرای احکام دادسرای اجرای احکام سنندج ارجاع شد.

‎حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، در حالی صادر و ابلاغ شد، که وی تمامی اتهام‌های انتسابی به خود را رد کرد، همچنین وکلای این زندانی سیاسی کرد نیز این حکم را غیرمنتظره و ناعادلانه می دانستند.