رابرت لوینسون مامور سابق اف بی آی در ایران درگذشت

خانواده رابرت لوینسون، مامور سابق اف بی آی، روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد به این نتیجه رسیده است که او در دوران بازداشت در ایران درگذشته است.

خانواده رابرت لوینسون روز چهارشنبه ششم فروردین در بیانیه‌ای اعلام کردند:”ما اخیرا اطلاعاتی از مقام های آمریکایی دریافت کردیم که هم آنها و هم ما را قانع کرده شوهر و پدر ما که انسانی حیرت انگیز بود در جریان بازداشت در ایران درگذشته است.”

خانواده لوینسون نوشت آنها نمی دانند که رابرت لونیسون که در سال ۲۰۰۷ در ایران ناپدید شد چه زمانی و چگونه جان خود را از داده است، فقط می دانند که پیش از شیوع کووید-۱۹ بوده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید در پاسخ به پرسش یک خبرنگار در خصوص بیانیه خانواده رابرت لوینسون گفت: رابرت لوینسون برای دوره ای طولانی بیمار بود، مشکلات سختی پیش از بازداشت یا اسارت داشت. ما برای خانواده او بسیار متاسفیم.

ترامپ در مورد مرگ این مامور سابق سابق اف بی آی گفت: “نه من قبول ندارم که او مرده است… آنها به ما نگفته اند که او مرده است.”

رابرت لوینسون، کارمند بازنشسته بخش مبارزه با جرائم سازمان‌یافته پلیس فدرال آمریکا، ۱۳ سال پیش در جریان تحقیقاتش درباره قاچاق سیگار به جزیره کیش سفر کرد و در همین سفر ناپدید شد.