دو فعال رسانه‌ای کُرد به حبس و شلاق محکوم شدند

دو فعال رسانه‌ای اهل سنندج به ۵ سال حبس و ۱۸۰ ضربه شلاق و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه محکوم شدند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هه نگاو”، طی روزهای گذشته، شهرام امجدیان و مرتضی حق‌بیان، دو فعال رسانه‌ای و فعال تلگرامی اهل سنندج، در مجموع به ۵ سال حبس و ۱۸۰ ضربه شلاق و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه از سوی دستگاه قضایی رژیم ایران محکوم شدند.

این دو فعال رسانه‌ای توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری سنندج به اتهام “افترا به مدیران استان کُردستان و انتشار اسناد دولتی” هر کدام به ۲ سال و ۶ ماه حبس و ۹۰ ضربه شلاق و همچنین پرداخت ۱۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

جلسه رسیدگی به اتهامات شهرام امجدیان و مرتضی حق‌بیان روز دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹، برگزار و حکم صادره روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰، رسماً به آنها ابلاغ شده است.

مرتضی حق‌بیان و شهرام امجدیان روز دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی در شهر سنندج بازداشت و پس از ۶۷ روز نگهداری در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات با وثیقه‌ ۲۶۰ میلیون تومانی و موقتاً تا زمان اتمام مراحل دادرسی آزاد شده بوددند.

گفتنیست که این دو شهروند به دلیل فعالیت در کانال تلگرامی اعمک (افشای عملکرد مدیران کُردستان) بازداشت شده بود.

این دو فعال رسانه‌ای زمستان سال گذشته نیز در پرونده‌ای مشابه در شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به سه ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود.