دوختن لب‌ها و اعتصاب غذای علی محمدی مقدم در زندان ارومیه

علی محمدی مقدم، زندانی امنیتی در زندان ارومیه با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد. اعتصاب غذای این زندانی با طرح خواسته آزادی از زندان صورت گرفته است. وی مبتلا به بیماری اسکزیوفرنی است و پیشتر پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی تشخیص به عدم تحمل کیفر وی داده‌اند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از  هرانا، امروز شنبه ۱۹ مهرماه ۱۳۹۹، علی محمدی مقدم، زندانی امنیتی در زندان ارومیه با دوختن لب‌های خود اعتصاب غذا کرد.

اعتصاب غذای این زندانی با طرح خواسته آزادی از زندان صورت گرفته است. وی مبتلا به بیماری اسکزیوفرنی است و پیشتر پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی تشخیص به عدم تحمل کیفر وی داده‌اند.

یک منبع مطلع از شرایط این زندانی در این خصوص  گفت: “آقای محمدی مقدم امروز در مقابل افسر نگهبانی تحصن کرده و خواستار آزادی است. تا چند سال قبل به او مرخصی هم می‌دادند اما از سال ۹۸ به مرخصی نرفته است. به نظر می‌رسد سال‌های زندان و فشارهای دوره بازجویی بیماری او را تشدید کرده است”.

علی محمدی مقدم بازداشت و در فروردین ۸۹ توسط دادسرای نظامی استان تهران از بابت اتهام محاربه از طریق جاسوسی برای دولت آمریکا به ۱۸ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه تقلیل یافت. آقای محمدی مقدم نهایتا پاییز سال ۸۹ از زندان اوین به زندان ارومیه منتقل شد.

علی محمدی مقدم، حدودا ۴۰ ساله، متاهل، پدر دو فرزند، اهل کرمانشاه و فوق لیسانس علوم سیاسی است.

آقای محمدی مقدم هم اکنون در بند سیاسی زندان ارومیه بسر می‌برد. وی پیش از بازداشت در ارتش اشتغال داشت.