درگیری نیروهای امنیتی با ساکنان روستایی در خوزستان چندین زخمی بر جای گذاشت

در جریان درگیری نیروهای انتظامی و امنیتی با مردم روستای ابوالفضل اهواز، روستایی که بنیاد مستضعفان خود را مالک آن می‌داند، شماری از مردم معترض با شلیک سلاح ساچمه‌زن ماموران مجروح شدند.

در جریان این تیراندازی شماری از مردم معترض مورد اصابت ساچمه‌های شلیک شده از تنفگ‌های ساچمه‌زن نیروهای یگان ویژه قرار گرفته و مجروح شدند و به گفته منابع محلی شماری از معترضان نیز بازداشت شدند.

تلاش بنیاد مستضعفان برای تخلیه زمین‌های این روستا در نسخه روز چهارشنبه ۵ شهریور روزنامه شرق، چاپ تهران، نیز بازتاب یافته است.

View this post on Instagram

هجوم نیروهای امنیتی به اهالی یک روستا در اهواز برای تخریب منازل آن‌ها با شکایت بنیاد مستضعفان و دستور دادگاه اهواز، نیروهاى امنیتى به مردم روستاى «ابوالفضل» زردشت اهواز هجوم برده و سعى کردند منازل آن‌ها را تخریب کنند. مقاومت مردم، باعث شد نیروهاى امنیتى به طرف آن‌ها گاز آشک‌آور شلیک کنند. بنیاد مستضعفان مدعی مالکیت بر این روستا است و قصد دارد زمین‌ها و خانه‌های اهالی آن را تصاحب کند. #شبکه_آزادی #بنیاد_مستضعفان #تخریب_منازل_مردم @TvAzadi

A post shared by TVAZADI (@tvazadi) on

به نوشته این روزنامه، ساکنان روستای ابوالفضل با ۳۰۰ خانوار، سندی دارند که نشان می‌دهد آنها نزدیک به ۴۰ سال است که در این محل زندگی می‌کنند، «اما بنیاد مستضعفان خود را مالک زمین آنها معرفی کرده و مانع ارائه خدمات و کد روستایی به محل سکونتشان می‌شود».

گزارشگر روزنامه شرق سپس نوشته که مهم‌ترین سوال این روزهای مردم روستای ابوالفضل این است که اگر وظیفه بنیاد مستضعفان رسیدگی به قشر محروم است، چه کسی محروم‌تر از آنها؟

معاون دادستان اهواز درگیری نیروهای انتظامی و یگان ویژه با مردم این روستا را تایید کرد ولی گفت که ماموران طی این درگیری با اسلحه ساچمه‌زن اقدام به «تیراندازی هوایی» کردند.

علی بیرانوند، معاون دادستان اهواز، گفت مردم روستای ابوالفضل را به «تملک غیرقانونی زمین‌های بنیاد مستضعفان» و «زمین‌خواری» متهم کرد و گفت که «عوامل اجرایی شهرداری به همراه یگان امداد نیروی انتظامی بنا به مصوبات روز یک‌شنبه استانداری برای جلوگیری  از تداوم زمین خواری در منطقه زردشت حاضر شدند تا این زنجیره را قطع کنند که قبل از ورود به محل با تحریک برخی افراد سودجو با هویت معلوم مواجه شدند.»