درخواست چند زندانی سیاسی در زندان اوین برای اعزام آرش صادقی به بیمارستان

چند تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین در نامه‌ای از آرش صادقی حمایت کرده و خواستار رسیدگی درمانی به وضعیت او شده‌اند.

آن‌ها در نامه خود نوشته‌اند که آرش صادقی باید هر چه سریع‌تر به مراکز تخصصی درمانی منتقل شود.

محمد رضا مرادی، حمید کاشانی، سهیل عربی، محسن حاجی محمدی، علیرضا گلیپور، جعفر عظیم زاده ، روح الله مردانی، محمد پارسی، مهدی ساجدی فر، ناصر نورد گُل تپه و محسن حق شناس کسانی هستند که خواستار اعزام هر چه سریع‌تر آرش صادقی به بیمارستان شده‌اند.

آرش صادقی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر سال گذشته مورد عمل جراحی از ناحیه دست قرار گرفت و بدون طی کردن مراحل درمانی به زندان بازگردانده شد و از آن زمان دیگر به مرکز تخصصی جهت ادامه درمان اعزام نشد.

نامه زندانیان از زندان اوین که در اختیار تلویزیون آزادی  قرار گرفته عینا منتشر می‌شود:

نخواب وقتی که هم بغضت به زنجیره
اینجانبان زندانیان سیاسی محبوس در بند هشت زندان اوین بدین وسیله خواستار اعزام هرچه سریعتر آقای آرش صادقی فعال مدنی و زندانی سیاسی می باشیم. به خصوص آنکه آقای صادقی هرگز مرتکب جرمی نشده است. بلکه به دلیل مخالفت با رژیم جور و جهل، خدمت به آسیب دیدگان جامعه و آزادی خواهی توسط مزدوران ساس (سپاه پاسداران جمهوری اسلامی) گروگان گرفته شده و سالهاست بی آنکه مورد محاکمه علنی و منصفانه قرار گیرد حبس را تحمل کرده، در زندان دچار بیماری شده و جلادان خامنه ای حتی از درمان وی امتناع می کنند. مارهای بر دوش ضحاک زمانه هر آنکس را که از عدالت و آزادی سخن گوید در قرارگاه ثارالله تحت شکنجه و اکراه مجبور به اعتراف و متهم به فعالیت تبلیغی یا اجتماع و تبانی علیه آنچه نامش را نظام نهاده اند و البته هیچ شباهتی به نظام ندارد می کنند تا مردم را از اندیشیدن، عدالت جویی و حق خواهی بترسانند. ما زندانیان سیاسی با امضای این بیانیه خواستار اعزام آرش صادقی و درمان هرچه سریعتر وی هستیم. بدیهی است در صورت عدم اعزام وی به بیمارستان عواقب سنگین تری جلادان جمهوری اسلامی را تهدید خواهد کرد.

محمد رضا مرادی
حمید کاشانی
سهیل عربی
محسن حاجی محمدی
علیرضا گلیپور
جعفر عظیم زاده
روح الله مردانی
محمد پارسی
مهدی ساجدی فر
ناصر نورد گُل تپه
محسن حق شناس

۱۴ آبان ۹۸-زندان اوین

آرش صادقی، به دلیل ابتلا به نوعی سرطان بدخیم به نام “کندروسارکم” پس از کارشکنی‌های بسیار در نهایت، در شهریور ۹۷ مورد عمل جراحی قرار گرفت. (“کندروسارکوما” یکی از شایع ترین تومور اولیه بدخیم استخوانی در سنین نسبتا جوانی است که در آن سلول‌های بدخیم غضروف ساز تولید تومور می کنند).

پزشک پس از عمل جراحی دستور ۲۰ شب بستری شدن در بیمارستان و آنتی‌بیوتیک درمانی داد که با آن مخالفت شد.

به همین دلیل دست او به شدت عفونت کرده و  باید از او آزمایش‌های لازم صورت بگیرد تا مطمئن شود که متاستاز نکرده‌ و عفونت به جاهای دیگر بدنش سرایت نکرده‌است.