درخواست اعاده دادرسی علیرضا فرشی در دیوان عالی کشور رد شد

درخواست اعاده دادرسی علیرضا فرشی فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان تهران بزرگ، در دیوان عالی کشور رد شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، شعبه یازدهم دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی علیرضا فرشی دیزجیکان، زندانی سیاسی ترک محبوس در زندان تهران بزرگ را رد کرده است.

پیشتر شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر، احکام صادره دادگاه بدوی برای علیرضا فرشی را بدون برگزاری جلسه رسیدگی مجدد، عینا تأیید کرده بود.

آقای فرشی که هم اکنون در حال گذران دو سال حبس تعزیری خود در زندان تهران بزرگ از بابت شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲ است، در حکم جدیدی که علیه‌ او صادر شده، از بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به ۳ سال و ۶ ماه و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» به ۸ ماه حبس تعزیری و با بندهای تکمیلیِ ممنوعیت ۲ ساله از عضویت در دستجات و گروههای سیاسی و ۲ ماه کار اجباری در سازمان بازیافت زباله‌های تهران محکوم شده است.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری این احکام در تاریخ ۱۱ فروردین امسال در یک دادگاه کوتاه مدت علیه آقای فرشی صادر کرده بود.

سازمان عفو بین الملل در گزارش اخیر خود که روز ۲۸ تیر منتشر گرده بود از مقامات قضایی ایران از جمله محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه خواسته بود علیرضا فرشی را فورا و بدون هیچ قید و شرطی آزاد کند.