دادگاه انقلاب کرمانشاه دو شهروند را به ١٣ سال حبس تعزیری محکوم کرد

دو شهروند کُرد توسط شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از”کردپا”،دو شهروند کُرد به نام‌های “جلال نامداری” اهل کرمانشاه و “سعید خالدی” فرزند امین اهل روستای “ساتیاری” از توابع بخش باینگان پاوه از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه در یک پرونده مشترک مجموعاً به ١٣ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، آقای نامداری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به ۵ سال و به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم از طریق مشارکت و تشویق مردم برای شرکت در اعتراضات آبان‌ماه ٩٨، به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بعلاوه آقای خالدی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام، به ۴ سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام، به ۱ حبس تعزیری محکوم شده است.

جلال نامداری دی‌ماه ٩٩ بدون ارائه حکم قضایی توسط نیروهای امنیتی در کرمانشاه بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در این شهر منتقل شده بود. آقای نامداری پس از اتمام بازجویی به زندان کرمانشاه انتقال یافته است.

خالد سعیدی بهمن‌ماه ٩٩ بدون ارائه حکم قضایی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و برای بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در کرمانشاه منتقل و پس از اتمام بازجویی با تودیع قرار وثیقه به شیوه موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.