خودکشی زنان و دختران شهر دیشموک در سایه انقلاب خمینی

دختران جوان و زنان شهر دیشموک از توابع استان  استان کهگیلویه و بویراحمد به علت ترک تحصیل و فقر دست به خودکشی می زنند.

به گزارش تلویزیون آزادی، سلمان بینا عضو شورای شهر دیشموک علت خودکشی دختران جوان و زنان دیشموکی را ترک تحصیل و بیکاری دانست.

او گفت: خودکشی در دیشموک در استان کهگیلویه و بویر احمد  دلایل مختلفی دارد. فقر مالی،بیکاری، نبود خوابگاه‌های دخترانه‌ برای دانش‌آموزان دختری که قصد ادامه تحصیل دارند و…. برخی از این دلایل است.

وی عنوان کرد: اهالی اینجا از داشتن امکانات اولیه زندگی محرومند. زنان روستایی دیشموک برای تهیه آب شرب مجبورند چند کیلومتر را با پای پیاده برای تهیه آب طی کنند که هنگام بازگشت دیگر رمقی برای دیگر کارهای منزل برای شان باقی نمی ماند.

آقای بینا علت خودکشی دختران جوان را اینگونه شرح می دهد: بیشتر  دختران جوانی که اقدام به خودکشی می‌کنند ترک تحصیل کرده و بیکارند. زمینه آموزشی برای این افراد وجود ندارد و برای پیش‌گیری از خودکشی نیاز به مشاور دارند. بهزیستی مدتی یک مرکز مشاوره موقت دایر کرد که بدون هیچ خروجی مناسبی جمع آوری شد.

او از نحوه برخورد مسئولان با شهروندان انتقاد کرد و گفت: مسئولانی که برای اداره شهرستان انتخاب می شوند نحوه ارتباط با مردم و ارباب رجوع را بلد نیستند و به مردم بی احترامی می کنند و رابطه شان با مردم  اصلا خوب نیست . به نظرم پیش از مردم  ابتدا خود مسئولان باید مشاوره شوند و آموزش های لازم را در نحوه برخورد با مردم   فرا گیرند.

با ورود خمینی به ایران سایه فقر، بدبختی، نبود آزادی بیان، عقیده و فکر اندیشه بر مردمان ایران سایه افکند و طی ۴۲ سال حکومت ولایت فقیه بر ملت ایران، روز بروز شاهد خودکشی، فقر و فلاکت و حتی مهاجرات ایرانیان به کشورهای همسایه هستیم.