خالد پیرزاده با وعده مسئولان زندان به اعتصاب غذا پایان داد

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ با وعده مساعد مسئولان به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، روز سه شنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، خالد پیرزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، با وعده مساعد مسئولان نسبت به رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پایان اعتصاب غذای آفای پیرزاده به دنبال مراجعه چند تن از مسئولان قضایی به سالن محل نگهداری او و وعده موافقت با درخواست آزادی مشروط این زندانی صورت گرفته است. به خالد پیرزاده وعده داده شده که به شرط پایان اعتصاب غذا، در ماه های اردیبهشت و خرداد با درخواست آزادی مشروط وی موافقت خواهد شد.

آقای پیرزاده از صبح روز دوشنبه ۴ اسفندماه ۹۹ در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت مسئولان با درخواست آزادی مشروط او، دست به اعتصاب غذا زد. مخالفت رئیس اندرزگاه ۹ زندان تهران بزرگ با آزادی مشروط وی در شرایطی است که او پیشتر از سوی مسئولان زندان در لیست زندانیان واجد شرایط عفو مشروط قرار گرفته بود. این زندانی روز چهارشنبه ۶ اسفندماه ۹۹، طی نامه‌ای سرگشاده با اشاره به تداوم اعتصاب غذا  از دوختن لب‌هایش در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتش خبر داد. وی نهایتا در تاریخ ۱۸ اسفندماه ۹۹ پس از امضای برگه های مربوط به درخواست آزادی مشروط توسط مسئولان زندان و وعده مساعد آنان مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب خود پایان داد و از تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۹ در پی عدم تحقق وعده مسئولان مجددا دست به اعتصاب غذا زد.