حیدر قربانی، فعال کارگری بطور موقت از بازداشت آزاد شد

حیدر قربانی، فعال کارگری، پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “اتحادیه آزاد کارگران ایران”، امروز سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹، حیدر قربانی, فعال کارگری پس از طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام در بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات و شعبه بازپرسی دادسرای امنیت تهران با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

براساس این گزارش، نامه آزادی موقت این فعال کارگری از روز گذشته به زندان اوین ارسال شده بود اما در پی حضور خانواده و بستگان این فعال کارگری که برای آزادی وی از بازداشت مقابل زندان اوین تجمع کرده بودند ماموران امنیتی از آزادی وی ممانعت کردند و این فعال کارگری ظهر امروز آزاد شد. 

در تاریخ ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۹، حیدر قربانی، فعال کارگری، پس از یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزل شخصی وی پس از تفتیتش منزل و ضبط اقلام شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه بازداشت و به سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ این ارگان امنیتی منتقل شده بود.