حکم ۲۰ سال حبس برای معاون سابق قالیباف تایید شد

قائم مقام و معاون شهرداری تهران در دوره «محمدباقر قالیباف»، با اتهامات اقتصادی از جمله «مشارکت در کلاهبرداری» به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

به گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران، دادگاه نظامی تهران در پرونده «گروه اقتصادی یاس» طی رایی که به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده،‌ چهار نفر از جمله «عیسی شریفی» را به ۲ تا ۳۰ سال زندان محکوم کرده است

بنابراین گزارش بر اساس رای اعلام شده عیسی شریفی به ۲۰ سال حبس تعزیری، جزای نقدی و استرداد وجوه تحصیلی محکوم شده است.

رونده آقای شریفی در دادسرای نظامی به صورت کاملا محرمانه بررسی شده و مسعود مهردادی و محمود سیف، دو چهره امنیتی که با سازمان اطلاعات سپاه و نیروی قدس سپاه در ارتباط بودند، نیز درگیر این پرونده فساد هستند.

دادسرای نظامی تهران از تایید حکم ۳۰ سال زندان، جزای نقدی و استرداد وجوه تحصیلی برای محمود سیف و همچنین دو سال زندان برای مسعود مهردادی در دیوان عالی کشور خبر داده است.

پرونده‌ فساد این افراد با روابط قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه و هلدینگ یاس با شهرداری تهران در دوران محمدباقر قالیباف مرتبط است که منجر به عقد قراردادهایی شد «که ۲۲ هزار میلیارد تومان ارزش داشت».

بر اساس اطلاعیه دادسرای نظامی تهران، چهار نفر از متهمان پرونده به اتهام مشارکت در کلاهبرداری باندی، مشارکت در پولشویی و برداشت و تصاحب غیرقانونی وجوه به دو تا ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

نفر چهارم محمود خاکپور است که به ۵ سال و شش ماه زندان، ۴۰ ضربه شلاق تعزیری، جزای نقدی و رد مال محکوم شده است.