حکم حبس و شلاق علی نانوایی، دانشجوی دانشگاه تهران تایید شد

دادگاه تجدیدنظر بدون برگزاری جلسه، حکم «شش ماه حبس تعلیقی، ۷۴ ضربه شلاق و رونویسی از سه کتاب» را برای علی نانوایی، فعال دانشجویی، به اتهام شرکت در تجمع ۲۷ آبان دانشگاه تهران عینا تایید کرد.

 به گزارش شبکه آزادی به نقل از” ایران اینترنشنال” علی نانوایی، دانشجوی دانشگاه تهران در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه، در روز دوشنبه ۲۷ آبان  و همزمان با تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران، هنگامی که قصد خروج از دانشگاه را داشت چون ده‌ها دانشجوی دیگر بازداشت شد.

محاکمه علی نانوایی در پانزدهم بهمن ماه در دادگاه انقلاب انجام شد و او به شش ماه حبس که به مدت دو سال به حالت تعلیق در می‌آید، ۷۴ ضربه شلاق و رونویسی از سه کتاب «پسرک فلافل فروش، پایی که جا ماند و سه دقیقه در قیامت» محکوم شد که همین حکم به استناد استجازه ابراهیم رییسی از علی خامنه‌ای بدون برگزاری جلسه از سوی دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شده است.

شوراهای صنفی دانشجویان کشور پس از بازداشت دانشجویان در ۲۷ آبان۹۸  اعلام کرد که در جریان «تجمع اعتراض به سه برابر شدن قیمت بنزین، وضعیت فاجعه‌بار معیشتی و سرکوب‌های سنگین» معترضان، که تا شامگاه آن روز ادامه داشت «چندین آمبولانس حاوی نیروهای لباس شخصی وارد این دانشگاه شدند» و ده‌ها تن از دانشجویان را بازداشت و بعد از انتقال به آمبولانس‌ها، دانشجویان بازداشتی را به بازداشتگاه‌ها بردند.