حمید منافی فعال ترک توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

حمید منافی نادارلی فعال مدنی آذربایجانی، در محل کار خویش توسط مامورین امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش تلویزیون آزادی، امروز سه شنبه ۳۱ تیرماه ۹۹، حمید منافی نادارلی فعال ملی مدنی آذربایجانی در محل کارش توسط مامورین امنیتی بازداشت شده است. خبر بازداشت این فعال ترک ساکن تهران توسط همکارانش اطلاع داده شده است.

هنوز از دلایل بازداشت آقای منافی اطلاع دقیقی در دسترس نیست اما گمان میرود بازداشت او در رابطه با مراسم گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲ باشد.

شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر تهران با صدور حکمی حمید منافی نادارلی را به همراه اکبر آزاد، علیرضا فرشی و بهنام شیخی به اتهام شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری بازداشت و هرکدام به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید محکوم کرد.

این حکم روز دوشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹٨ پس از احضار وکیل پرونده آقای « سید محمد فقیهی » به او ابلاغ شده بود.

دادگاه تجدید نظر این ۴ فعال آذربایجانی روز دوشنبه دوم دی ماه ۱۳۹۸ به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر تهران برگزار شده بود.

پیشتر حمید منافی در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان  از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” به ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به ازنا از توابع استان لرستان محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال زندان و ۲ سال تبعید تغییر یافت.