حسین قشقایی جهت تحمل حبس احضار شد

حسین قشقایی، شهروند ساکن تهران جهت تحمل حبس به دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، روز جمعه ۲۹ اسفندماه ۹۹، حسین قشقایی، شهروند ساکن تهران طی احضاریه ای جهت تحمل دوران محکومیت خود به واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شد. آقای قشقایی پیشتر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این احضاریه که روز جمعه ۲۹ اسفندماه، توسط شعبه ۱ واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ تهران صادر و به وی ابلاغ شده است، از آقای قشقایی خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز جهت اجرای حکم حبس در این شعبه حاضر شود.

دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در تاریخ ۲۴ دیماه امسال در این شعبه به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شده بود. حسین قشقایی، نهایتا بهمن ماه ۹۹ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب این شهر و از بابت اتهامات توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. 

آقای قشقایی در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و ۱۰ روز بعد با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی مجددا در تاریخ ۲ بهمن‌ماه ۹۸ توسط ماموران اداره اطلاعات ساوه بازداشت و یک روز بعد آزاد شد.

آقای قشقایی اردیبهشت‌ماه امسال در بخش نخست این پرونده توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ساوه به ریاست قاضی قاسم امیرآبادی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعلیقی و در بخش دوم پرونده خود توسط ۱۰۱ دادگاه کیفری زرندیه از بابت اتهامات”نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به مقامات و مامورین” به چهار میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.