حراست دانشگاه تهران از ورود شفیعی ‌کدکنی به دانشگاه جلوگیری کرد

محمدرضا شفیعی کدکنی، استاد دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و از شاعران نامدار ایران سه‌شنبه ۱۱ دی به دلیل نداشتن «کارت پرسنلی» اجازه ورود به دانشگاه را نیافت و کلاس او به‌دلیل عدم حضورش تشکیل نشد. حراست و انتظامات دانشگاه مانع از ورود او به دانشگاه شد.

بسیاری از دانشجویان معتقد بودند که این اتفاق به علت بروز حوادث روز قبل از آن در مقابل دانشگاه تهران بود که مقرر شده بود در این روز هیچ‌کس بدون کارت پرسنلی یا کارت دانشجویی وارد دانشگاه نشود.

دوشنبه ۱۰ دی در اعتراض به سانحه مرگ‌بار واژگونی اتوبوس دانشجویان در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران که منجر به مرگ ۱۰ نفر شد تجمع اعتراضی در مقابل دانشگاه تهران برگزار شد و نیروی انتظامی چند نفر را بازداشت کرد.

گفته می‌شود که پادرمیانی مدیر گروه ادبیات فارسی و نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه برای ورود شفیعی کدکنی نیز بی‌نتیجه ماند. حراست و انتظامات دانشگاه در این‌باره پاسخی نداده و مسئولان دانشگاه تهران نیز به این دلیل که این مسئله از جانب آن‌ها اتفاق نیفتاده واکنشی نشان نداده‌اند.

 محمدرضا شفیعی کدکنی ۷۹ سال سن دارد و از چهره‌‌های‌ سرشناس‌ ادبیات ایران است‌. کدکنی در عرصه تألیف، تصحیح، ترجمه، نقد و تحقیق نیز آثار مطرحی دارد. کتاب‌های «صور خیال در شعر فارسی»، «موسیقی شعر»، «اسرار التوحید» و ده‌ها کتاب و مقاله دیگر او در زمره آثار مرجع به شمار می‌روند.