جوانمیر مرادی، فعال کارگری به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

جوانمیر مرادی، فعال کارگری اهل کرمانشاه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از کردپا، این فعال کارگری امروز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، از طریق تماس تلفنی جهت ابلاغ رأی دادگاه به شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه احضار و حکم دادگاه بدوی به وی ابلاغ شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه انتشار کلیپی در مورد اعتراضات آبان‌ماه ٩٨ توسط این فعال کارگری را مبنای صدور رأی یکسال حبس تعزیری قرار داده است.

این حکم پس از ابلاغ تا ٢٠ روز دیگر قابل اعتراض و تجدید نظرخواهی در دادگاه‌های تجدیدنظر کرمانشاه می‌باشد.

روز سه‌شنبه پنجم اسفندماه ٩٩، این فعال کارگری به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه احضار و به وی اعلام شده بود که باید یازدهم اسفندماه ٩٩ در شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه حاضر شود.

روز دوشنبه چهارم اسفندماه ٩٩، ‌آقای مرادی طی ابلاغیه الکترونیکی از شعبه چهارم بازپرسی از ارجاع پرونده‌اش به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه و صدور قرار منع تعقیب برای اتهام “عضویت در گروه‌های معاند” مطلع شد.

روز سه‌شنبه بیست و سوم دی‌ماه ٩٩، این فعال کارگری اهل کرمانشاه با قرار وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی به شیوه موقت از زندان دیزل آباد آزاد شد.

این عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران از سوی شخصی به صورت تلفنی برای انجام یک پروژه کاری در حومه کرمانشاه دعوت و پس از مراجعه به محل پروژه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

نیروهای امنیتی پس از بازداشت این فعال کارگری، او را با دستبند به منزل‌ شخصی‌اش بردند و اقدام به تفتیش منزل وی کردند.