جواد احمدی یئکانلی با قرار وثیقه آزاد شد

جواد احمدی یئکانلی، فعال ترک پس از حضور در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان خوی توسط ماموران امنیتی به شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خوی منتقل شد. وی پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، امروز دوشنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۹، جواد احمدی یئکانلی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی، پیرو احضار قبلی پس از حضور در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان توسط ماموران به شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خوی منتقل شد و پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

او پس از تفهیم اتهام “تشویش اذهان عمومی از طریق پخش اعلامیه در فضای مجازی و دعوت به شرکت در همایش قلعه بابک” با تودیع قرار ۲۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “برخورد ماموران در پلیس اطلاعات و امنیت با آقای احمدی تند و همراه با هتاکی و استفاده از الفاظ رکیک بود. همین امر سبب تذکر آقای احمدی برای رعایت حقوق قانونی خود شد. 

آقای احمدی روز یکشنبه ۸ تیرماه ۹۹ به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی این شهرستان احضار شد. بر اساس اطلاعات مندرج در این ابلاغیه دستور احضار وی از طرف معاون دادستان شهرستان خوی داده شده بود.

وی پیشتر در تاریخ ۴ خردادماه ۹۷ در جریان مراسم دوازدهمین سالگرد کشته شدگان اعتراضات خونین خرداد ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده و پس از اتمام مراسم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چند روز از بازداشتگاه اداره اطلاعات با قرار وثیقه آزاد شد. او نهایتا در تاریخ ۱۱ آبان ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی از اتهامات مطروحه تبرئه شد.