جعفر عظیم زاده فعال کارگری از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد

جعفر عظیم زاده، فعال کارگری محبوس در زندان اوین که می‌بایست جهت شرکت در جلسه رسیدگی به پرونده، از زندان به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب شرکت، از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “اتحادیه آزاد کارگران ایران”، امروز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ۹۹، جعفر عظیم زاده، فعال کارگری محبوس در زندان اوین، از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد. آقای عظیم زاده در تاریخ ۱۵ اردیبهشت، در خصوص پرونده ای جدید به بازپرسی دادسرای اوین منتقل و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” تفهیم اتهام و پرونده وی پیشتر به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ارجاع داده شده بود. این فعال کارگری هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت از بابت پرونده پیشین خود است.

جعفر عظیم زاده مطابقبخشنامه آزادی زودهنگام زندانیان در تاریخ ۲۷ اسفند ۹۸، هم اکنون بطور کاملاً غیرقانونی در زندان است و به همین دلیل نهادهای امنیتی و قوه قضائیه در اقدامی که در رسیدگی به پرونده های سیاسی و غیرسیاسی به طور حیرت آوری بی سابقه است ظرف مدت بسیار کوتاهی از مورخه ی ۹۹/۲/۲۲ تا امروز مورخه ی ۹۹/۳/۱۲ (کلاً بیست روز) هم برای او تشکیل پرونده جدید داده و هم در شعبه دوم بازپرسی آخرین دفاعیات وی را اخذ و هم امروز برای ایشان در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب بیدادگاهی برپا کرده اند تا عاجلانه با صدور یک حکم فرمایشی جدید تداوم حبس غیرقانونی او را جنبه قانونی دهند. این اقدام یک پرونده سازی بسیار گستاخانه و سیستماتیک علیه یک کارگر و فعال کارگری است که جرمی جز دفاع از حقوق صنفی خود و کارگران ایران مرتکب نشده است.

آقای عظیم زاده کارگر زندانی نوشت: « باستحضار میرساند اینجانب جعفر عظیم زاده با توجه به ارائه دفاعیات لازم در شعبه دوم بازپرسی ناحیه ۳۳ اوین، انصراف خود را از شرکت در محکمه شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اعلام و منتظر صدور حکم میمانم.
بدیهی است چنانچه دادگاه مذکور نیز به رویه غیرقانونی که در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین حاکم بود ادامه داده و حکمی غیرعادلانه علیه اینجانب صادر کند اینبار به محکمه وجدان عمومی مراجعه و دفاعیات خود را رو به مردم ایران و در حضور هیئت منصفه ای هشتاد میلیونی ارائه خواهم کرد.»