جعفر عظیم زاده عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران از زندان آزاد شد

جعفر عظیم زاده، امروز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ با پایان دوران محکومیت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. این عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در حالی که بابت محکومیت پیشین خود در حال تحمل حبس بود همزمان با مختومه شدن آن پرونده، برای پرونده جدیدی توسط دادگاه انقلاب تهران بار دیگر به ۱۳ ماه زندان محکوم شده بود. این در حالی است که آقای عظیم زاده در سال ۱۳۹۹ و در موضوع پرونده و محکومیت ۶ ساله خود، مشمول آزادی‌های زودهنگام دوران کرونا شده بود، ولی آزاد نشد.

این فعال کارگری که حالا با اتمام دوران محکومیت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده روز سه‌شنبه ۹ بهمن ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در منطقه پردیس کرج بازداشت و به کلانتری ۱۱ فردیس و در نهایت به اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین منتقل شده بود. محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع این عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران همان موقع اعلام کرد؛ با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد او با نیابت قضایی صادره به دلیل حکم ۶ سال زندان و برای تحمل حبس روانه زندان اوین شده است.

شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جعفر عظیم زاده از بند ۸ زندان اوین به شعبه دوم بازپرسی ناحیه ۳۳ منتقل شد. در این جلسه به آقای عظیم زاده اعلام شده بود که پرونده جدیدی علیه وی بخاطر فایل صوتی که در اعتراض به احکام صادره علیه کارگران از سوی این فعال کارگری منتشر شده بود تشکیل شده است. آقای عظیم زاده روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۹، در خصوص پرونده جدید به بازپرسی دادسرای اوین منتقل و تفهیم اتهام شد. این فعال کارگری در ۱۳ خرداد ۹۹، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۳ ماه حبس محکوم شده بود. حکمی که بدون هرگونه تغییری، در مرحله تجدیدنظر هم تائید شد.