توقیف گذرنامه پدر و مادر رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی اعدام شده

در ادامه اعمال فشار نهادهای امنیتی بر خانواده رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی اعدام شده، گذرنامه پدر و مادر وی توقیف شده است. این اقدام زمانی صورت گرفته که ایشان به جهت تمدید گذرنامه خود به اداره مربوطه مراجعه کرده و به آنها اعلام شده است که به دستور اداره اطلاعات سنندج گذرنامه داده نخواهد شد.

امجد حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی گفت: “پس از اعدام ناعادلانه رامین حسین پناهی هنگامی که در اعتصاب غذا بود و محروم از آخرین ملاقات با خانواده و اختفای محل دفن تاکنون، این رنج را برای خانواده ام کم دیده اند و حالا پاسپورت های پدر و مادرم را توقیف کرده اند تا بیشتر از قبل عذابشان دهند”.

به گفته‌ی امجد حسین پناهی، این اقدام در مراجعه پدر و مادر آقای حسین پناهی به اداره گذرنامه جهت تمدید گذرنامه صورت گرفته است و در جواب به آنها گفته شده که به دستور اداره اطلاعات سنندج گذرنامه آنان داده نخواهد شد. پس از مراجعه آنها به اداره اطلاعات سنندج نیز در پاسخ به آنها گفته‌اند که «شما احتیاجی به گذرنامه ندارید. همچنین تاکنون از محل دفن برادرم خبری ندادند. هرچند استاندار کردستان قول داده بود؛ ولی با مراجعه مکرر خانواده ام متاسفانه تاکنون از محل دفن او خبری به ما نداده‌اند».

لازم به ذکر است پیش از این در اردیبهشت ماه سال جاری نیز پروانه حسین پناهی، خواهر رامین حسین پناهی، به اداره اطلاعات سنندج احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته بود. گفته می شود دلیل احضار وی در ارتباط با پیگیری محل دفن برادرش رامین حسین پناهی بوده است.

روز شنبه ۱۷ شهریورماه ۹۷“رامین حسین پناهی” به همراه دو زندانی سیاسی دیگر به نام‌های زانیار مرادی”، “لقمان مرادی” اعدام شده و تاکنون محل دفن وی مشخص نشده است.