بازداشت منیژه اعظمیان، شهروند بهائی در بابل

منیژه اعظمیان، شهروند بهائی ساکن بابل، توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و پس از یک روز با تودیع قرار وثیقه از زندان بابل آزاد شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، روز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰، منیژه اعظمیان، شهروند بهائی ساکن بابل، توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان بابل آزاد شد.

نیروهای امنیتی چند روز پیش از بازداشت در تاریخ ۲۱ فروردین ماه، ضمن تفتیش منزل خانم اعظمیان (ایقانی)، برخی از لوازم شخصی او از جمله تلفن های همراه، هارد کامپیوتر، فلش ها و همچنین تصاویر، کتب و آثار مربوط به آئین بهائی را ضبط کرده و با خود برده بودند.

ماموران پس از تفتیش منزل خانم اعظمیان از او خواستند بعد از ظهر همان روز جهت بازجویی به اداره اطلاعات بابل مراجعه کند. این شهروند بهایی پس از تفتیش منزل و تا روز بازداشت در چند مرحله توسط ماموران اداره اطلاعات تحت بازجویی چند ساعته قرار گرفته است.

یک منبع نزدیک به خانواده خانم اعظمیان در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “ماموران اداره اطلاعات پس از ضبط تلفن همراه خانم اعظمیان، با تعدادی از شماره های موجود در تلفن همراه وی تماس گرفته و از این میان دستکم ۳ خانواده غیربهائی را که از دوستان و همسایگان او بودند احضار کرده و در خصوص ارتباط با این شهروند تحت بازجویی قرار دادند”.

منیژه اعظمیان، شهروند بهائی ساکن بابل و ۵۲ ساله است.