تعطیلی دو کارخانه ایران خودرو و آرتاویل تایر (گلدستون)

روز شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ بار دیگر شرکت ایران خودور از طرف مدیران خود بە کارمندان خود ابلاغ کرد که ایران خودرو بە دلیل نبود مواد اولیه شرکت تعطیل است و آن‌ها تا دو هفتەی دیگر بە شرکت نیایند.

شرکت ایران خودرو پس از گذشت یک ماه مرخصی اجباری برای کارمندانش، باز هم با ارسال پیامک، مجدد برای آنها دوهفته تعطیل اجباری در نظر گرفت و عنوان نمود به دلیل نبود مواد اولیه تولید و متوقف شدن ارسال قطعات از فرانسه این تعطیلی دو هفته دیگر تمدید می‌شود.

تعطیلی کارخانه آرتاویل تایر (گلدستون) 

روز جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷ کارخانه آرتاویل تایر گلدستون سابق با بیش از ۱۵۰۰ کارگر که در استان اردبیل واقع است با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که این کارخانه از روز شنبه ۲۶ آبان تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشد. شرکت مجتمع صنعتی تایر ارتاویل در اردبیل بزرگترین کارخانه لاستیک سازی شمالغرب کشور است.

این شرکت در اردبیل با یک هزار کارگر در زمینه تولید انواع تایر رادیال سواری و تایرهای بایاس وانتی، کامیونت، کامیون و اتوبوسی فعالیت داشت از سایر محصولات تولید انواع تایر کشاورزی تیوب و نوار فلپ بود کە از روز گذشتە بدلیل نبود مواد تعطیل شدە است.

آرتاویل تایر اردبیل حقوق و مزایای یک هزار تن از کارگران و کارکنان خود را پرداخت نکردە است. اکنون خانوادە کارگران این کارخانە در شرایط بسیار بدی بسر میبرند و حکومت برای جلوگیری از ورشکستگی آرتا ویل تایر اقدامی انجام ندادە است.