تعداد جان‌باختگان بر اثر کرونا در ایران به ۱۴ نفر رسید

در حالی که مقام‌های وزارت بهداشت صبح دوشنبه از مرگ ۱۲ نفر در ایران بر اثر کرونا خبر دادند، دو استان دیگر نیز خبر جان باحتن چند تن دیگر از بیماران مبتلا به کرونا را اعلام کرده‌اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در ایران از فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در این شهر خبر داد. همچنین به گزارش ایرنا، یک نفر در همدان بر اثر کرونا جان باخته است.

پیشتر ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، که به همراه علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری شرکت کرده بود، شمار جان‌باختگان بر اثر کرونا را ۱۲ نفر و تعداد مبتلایان به این ویروس در ایران را «۵۹ الی ۶۱ نفر» اعلام کرده بود. جان باختگان در نیشابور و همدان جزو این ۱۲ نفر نبودند.

نگرانی از آمار ضد و نقیض در ایران از مبتلایان و جانباختگان وجود دارد. روز دوشنبه احمد امیرآبادی نماینده قم در مجلس آمار کشته شدگان مبتلا به کرونا در قم را ۵۰ نفر اعلام کرد و گفت که از وزیر بهداشت خواسته است تا این شهر را قرنطینه کند.

این آمار ساعاتی بعد از سوی ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت تکذیب شد. او گفت اگر نماینده قم مدرکی از این تعداد کشته بدهد، او استعفا می‌دهد. عصر دوشنبه نماینده قم گفت اسامی دست‌کم چهل جان‌باخته بر اثر کرونا را به وزارت بهداشت داده است.

به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی این بار نیز در مقابل بحران، رویه همیشگی خود را درپیش گرفته است. مقامات رژیم که تا همین چند روز پیش حتی نگرانی برای شیوع کرونا در ایران را رد می‌کردند، با انتشار خبر مرگ دو فرد مبتلا به این ویروس در قم مجبور به اعتراف شدند.