ترامپ: اگر ایران به آمریکایی‌ها حمله کند ۵۲ نقطه ایران را می‌زنیم

رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید هرگونه حمله جمهوری اسلامی به آمریکا یا منافع ایالات متحده با واکنش سخت واشنگتن روبرو خواهد شد و ۵۲ مکان در ایران هدف قرار خواهد گرفت.

پرزیدنت دونالد ترامپ شنبه شب ۱۴ دی در چند توئیت نوشت: «ایران خیلی بد در حال صحبت کردن درباره هدف قرار دادن منافع آمریکا برای انتقام از خلاص کردن جهان از رهبر تروریست که یک آمریکایی را کشته و چند نفر دیگر را خیلی بد مجروح کرده، است. افراد زیادی از جمله صدها معترض ایرانی به تازگی در زمان زندگی او کشته شدند.»

وی افزود: «او [قاسم سلیمانی] به سفارت ما قبلا حمله کرد و آماده می‌شد که به برخی دیگر از نقاط حمله کند. ایران در سالهای گذشته مساله‌ساز بوده است. بگذارید این رو به عنوان هشدار بیان کنم که اگر ایران به هر آمریکایی یا منافع آمریکا حمله کند، ایالات متحده به ۵۲ سایت در داخل ایران (به نشانه ۵۲ آمریکایی که ایران سال‌ها پیش به گروگان گرفته بود) حمله خواهد کرد که برخی از آنها بسیار سطح عالی و مهم برای ایران و فرهنگ ایران است و این اهداف و خود ایران بسیار سریع و خیلی شدید مورد هدف قرار خواهند گرفت. آمریکا تهدید بیشتری نمی‌خواهد.»

پرزیدنت ترامپ در ادامه و در توئیت‌هایی دیگر نوشت: «آنها به ما حمله کردند و ما پاسخ دادیم. اگر باردیگر حمله کنند، که قویا به آنها توصیه می کنم چنین کاری نکنند، با چنان‌ شدتی به آنها ضربه می زنیم که تا بحال چنین‌ ضربه ای نخورده باشند.»

 

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «اگر ایران‌ به یک‌ پایگاه (نظامی) امریکا و‌ یا به هر امریکایی حمله کند، تجهیزات تازه و‌عالیمان را روانه آنها می کنیم‌… آنهم‌ بدون هیچ تامل!

وزارت دفاع ایالات متحده ۱۳ دیماه در بیانیه‌ای اعلام کرد حمله‌ای که بامداد جمعه به کشتن قاسم سلیمانی در عراق منجر شد، به فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بود.

پیشتر، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در یک پیام ویدئویی گفت که دستان قاسم سلیمانی به خون آمریکایی‌ها، آلوده بود و افزود: دورویی رژیم حاکم بر ایران به حدی است که به خانواده کسانی که کشته اجازه سوگواری نمی‌دهد ولی برای قاسم سلیمانی سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

منمبع: صدای امریکا