تداوم بازداشت و بلاتکلیفی کوروش باقری در زندان تهران بزرگ

کوروش باقری، فعال سیاسی که به اتهام فعالیت رد فضای رسانه ای بازداشت شده علیرغم گذشت بیش از ۶ ماه کماکان بطور بلاتکلیف در تیپ ۵ اندرزگاه ۲ سالن ۲ زندان تهران بزرگ محبوس شده است. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از”حقوق بشر در ایران”، امروز یکشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۹، کوروش باقری، فعال فضای سیاسی که به اتهام فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده در وضعیت بلاتکلیف در تیپ ۵ اندرزگاه ۲ سالن ۲ زندان تهران بزرگ بسر می برد. این زندانی سیاسی اخیراً توسط وکیل بند و برخی دیگر از زندانیان جرائم غیرسیاسی مورد ضرب و جرح قرار گرفت. 

بنقل از یک منبع مطلع ضمن اعلام این خبر گفت: “در حالی که ۶ ماه از بازداشت کوروش باقری گذشته اما این فعال سیاسی که فقط به دلیل فعالیت در فضای مجازی و عضویت در یک گروه سیاسی خارج از ایران که در هواداری از شاهزاده رضا پهلوی فعال هستند توسط ماموران قرارگاه ثارالله بازداشت شده علیرغم اینکه دوران بازجوئی پایان و به تیپ ۵ زندان تهران بزرگ منتقل شده اما در وضعیت بلاتکلیف بسر میبرد. این زندانی سیاسی چندی پیش هم از سوی وکیل بند تیپ ۵ این زندان و برخی دیگر از افراد نزدیک به وکیل بند در زمان خاموشی که همه خواب بودند به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت اما پیگیریها وی برای شکایت از آن افراد راه به جایی نبرد”. 

در تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸، ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با یورش به منزل پدری کوروش باقری پس از تفتیش و ضبط وسائل وی را بازداشت و به یکی از خانه های امن سپاه در محدوده خیابان سئول در تهران منتقل و طی این مدت تحت شدیدترین بازجوئی های امنیتی قرار گفت و پس از آن به تیپ ۵ زندان تهران منتقل شد.