تداوم بازداشت و بلاتکلیفی مولوی فضل الرحمن کوهی در اطلاعات سپاه

طلاب دارالعلوم حقانیه ایرانشهر در نامه ای سرگشاده به فرمانده کل سپاه سیستان و بلوچستان خواستار آزادی مولوی فضل الرحمن کوهی شدند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کمپین فعالین بلوچ”، مولوی فضل الرحمن کوهی از روحانیون منتقد سیاست‌های نظام که از ۷ آذر ماه سال ۹۸ در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برد؛ طلاب حوزه علمیه حقانیه ایرانشهر خواستار آزادی این روحانی اهل سنت شدند.

به گفته یک منبع مطلع: “سرهنگ کرمی روز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه ۹۹ به حوزه علمیه حقانیه آمده و در جمع طلاب و علما سخنرانی کرده است.”

این منبع مطلع افزوده است: “طلاب مدرسه با نوشتن نامه ای و تاکید بر بی گناهی مولوی فضل الرحمن کوهی خواهان آزادی این روحانی برجسته اهل سنت شده و افزوده اند که آزادی مولانا کوهی خواسته همه علما و طلاب بلوچستان است.”

همچنین هفته گذشته حافظ عبدالله ملازهی، مدیر منبع العلوم کوه ون و مولوی محمد امین آسکانی مدیرداخلی انوارالحرمین پشامگ و مولوی واحد بخش بلوچی مدیر داخلی مدرسه دینی صدیقیه سگار برای چندمین بار متوالی خواستار آزادی مولانا فضل الرحمن کوهی شدند.

گفتنی است که مولوی فضل الرحمن کوهی از روحانیون منتقد سیاست‌های نظام است که از هفتم آذر ماه سال ۹۸ در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برد؛ بازداشت وی با اعتراضاتی در سیستان و بلوچستان همراه بود.