تداوم بازداشت بیژن رضایی در زندان عادل آباد شیراز

بیژن رضائی، فعال اینستاگرامی محبوس در بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام به زندان عادل آباد این شهر منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”، روز سه شنبه ۴ آذر ماه ۱۳۹۹، بیژن رضائی، فعال اینستاگرامی محبوس در بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ اداره اطلاعات شیراز  پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم ۳ اتهام به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد. این زندانی سیاسی در مرداد ماه ۱۳۹۸ بطور مشروط  و پس از تحمل بیش از ۲ سال از مجموع حبس تعزیری ۶ ساله اش آزاد شده بود.

یک منبع مطلع از وضعیت قضائی پرونده بیژن رضائی به حقوق بشر در ایران گفت: “با توجه به اینکه بیژن رضائی در پرونده اول خود بطور مشروط آزاد شده بود شعبه بازپرسی در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز صحبت از اجرای باقی مانده حبس آن حبس را مطرح کرده و چنانچه این کار صورت بگیرد بیژن مجبور به تحمل ۲ سال و ۶ ماه دیگر از باقی مانده حکم خود در آن پرونده خواهد شد.

این منبع مطلع در مورد اتهامات تفهیم شده در پرونده جدید به بیژن رضائی افزود: “در این پرونده ۳ اتهام توسط شعبه بازپرسی  به وی تفهیم شده که عبارت است از نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و تشکیل گروه یا دسته به قصد برهم زدن امنیت کشور. پس از اتمام بازجوئی و بازپرسی به زندان عادل آباد منتقل شد.”

لازم به ذکر است، در ساعات پایانی سه شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، بیژن رضائی، در پی یورش ماموران پلیس امنیت شیراز به محل سکونت وی بازداشت و جهت بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شده بود.