تخریب منازل مسکونی اهالی کورسر کنارک توسط ارگان های دولتی

ارگان های دولتی منازل مسکونی اهالی روستای کورسر که سال هاست ساکن اصلی آن هستند را تخریب کرده اند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کمپین فعالین بلوچ”، روز شنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۹، ارگان های دولتی بدون حکم قضایی به روستای کَورسَر از توابع شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان یورش برده و دستکم ۱۳ منزل مسکونی اهالی این روستا را تخریب کرده اند.

این در حالیست که اهالی این روستا بیش از دو قرن است که در این زمین ها ساکن هستند.

در ویدیویی که یکی از ریش سفیدان و معتمدین این روستا منتشر کرده است، می گوید: «ما قبل از حکومت پهلوی بر این زمین ها ساکن بوده و هستیم و کسب و کار ما دامپروری است. در زمان پهلوی که پایگاه نیروی هوایی در این منطقه احداث شد، روستای ما به بیرون از فنس پایگاه به همراه ساخت منزل توسط حکومت وقت منتقل شد و از آن زمان ما در این منقطه ساکن هستیم.»

این شهروند در ادامه ذکر کرده، «هنوز هم قبرستان قدیم روستا در پایگاه نیروی هوایی وجود دارد و همه فرماندهان نیروی هوایی از وضعیت زندگی و سکونت ما مطلع هستند.»

با توجه به مکاتبات انجام شده به دادستانی، دادگاه نظامی و … اما ارگان های دولتی که برخی از اهالی این روستا نیروی هوایی را در تخریب منازل مسکونی دخیل می دانند، بدون حکم اقدام به تخریب کرده اند.

گفتنی است، در ماه های اخیر بسیاری از زمین های روستاهای شهرستان کنارک و چابهار از جمله چادران، میرآباد، رمین، وشنام، محله جنگلوک و … توسط ارگان های سپاه و ارتش پس از تخریب منازل مصادره شده اند.

شهروندان چابهار و کنارک این اقدامات را در راستای تغییر بافت جمعیتی در سواحل مکران و اسکان نیروهای نظامی چین، روسیه و هند توسط جمهوری اسلامی طی قراردادی که با آنها منعقد کرده جهت ساخت پایگاه نظامی می دانند.