تحریم صداوسیما توسط کانون کارگردانان سینمای ایران

اظهارات توهین‌آمیز یک نویسنده، استاد دانشگاه و پژوهشگر “اصول‌گرا” به رخشان بنی‌اعتماد، از فیلمنامه‌نویسان و کارگردانان برجسته ایرانی باعث واکنش های زیادی شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، محمد صادق کوشکی، استاد دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر “اصول‌گرا” با اظهارات توهین‌آمیز به رخشان بنی‌اعتماد، از فیلمنامه‌نویسان و کارگردانان برجسته ایرانی باعث واکنش های زیادی شد.

کوشکی در یک نشست تلویزیونی که در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان به‌سرعت در حال چرخش است به کارگردان ایرانی می‌گوید که نباید فراخوان می‌داده است. او بدون ربط دادن موضوع فراخوان به مرزبانان ایرانی، ضمن بیان اینکه مرزبانان سپاه پاسداران جان می‌بازند تا دست “امثال عبدالمالک ریگی” به رخشان بنی‌اعتماد و دخترش باران کوثری و “کس و کار” او نرسد، می‌گوید: « شاید هم خوشت می‌آمد، شاید دوست داشتی!”

بنی‌اعتماد پیش‌تر در اینستاگرام برای همدردی با خانواده جانباختگان فاجعه هواپیمای اوکراینی فراخوان داده بود و  از مردم خواسته بود برای “پایان دادن به جنگ‌افروزی” در میدان آزادی تجمع کنند. این گردهمایی صورت نگرفت، زیرا کارگردان ایرانی فراخوان خود را به دلیل هشدار نهاد‌های امنیتی و “برای حفظ امنیت و جان مردم” پس گرفت.

کانون کارگردانان سینمای ایران در بیانیه ای خواستار تحریم صداوسیما شده است:

در پی توهین، تخریب و فحاشی شرم آور در سازمان صدا و سیما به جناب آقای مسعود کیمیایی و سرکار خانم رخشان بنی اعتماد، کانون کارگردانان سینمای ایران متنی را منتشر کرد. متن کانون کارگردانان به شرح زیر است:«کانون کارگردانان سینمای ایران هتک حرمت بزرگان و سرمایه های سینمای ایران سرکار خانم رخشان بنی اعتماد و جناب آقای مسعود کیمیایی را شدیدا محکوم می کند و در برابر تخریب، فحاشی و توهین شرم آور به سینماگران سکوت نخواهد کرد.
کانون کارگردان سینمای ایران با احترام به تمامی برنامه سازان سیما، رسما از تمامی کارگردانان سینما درخواست می کند تا عذرخواهی رسمی سازمان صداوسیما در هیچ برنامه تلویزیونی به عنوان میهمان و کارشناس شرکت نکنند.»