تحریم انتخابات از سوی ۱۷ زندانی سیاسی

۱۷ زندانی سیاسی با انتشار بیانیه‌ای مشترک از خواست عمومی تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی حمایت کردند.

به گزارش تلویزیون آزادی، ۱۷ زندانی سیاسی محبوس در زندان‌های ارومیه، خوی و کاشمر با انتشار بیانیه‌ای مشترک از خواست عمومی تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی حمایت کردند.

در بخشی از بیانیه زندانیان سیاسی آمده است: «جمهوری اسلامی ایران که در عرصه سیاست‌های داخلی و بین‌المللی به بن‌بست رسیده و بحران مشروعیتش روز به روز عمیق‌تر می‌شود، بار دیگر در آستانه انتخابات به سراغ مردم آمده تا بدون در نظر گرفتن حافظه تاریخی‌ به پای صندوق‌های رای بروند و این‌بار هم این کشتی درهم شکسته را به ساحل آرامش برسانند.»

در ادامه بیانیه آمده است: «آنها از ما می‌خواهند که اعدام‌ها را فراموش کنیم و سراغی از محل دفن بی‌کفن خفتگانمان نگیریم. آثار شکنجه‌های‌مان را بپوشانیم و با تبسم در پای صندوق رای حاضر شویم. خون‌هایی که در دی‌ ۹۶ و آبان ۹۸ ریخته شده را فراموش کنیم و نام صدها کولبری که جانش‌شان را برای نان ستانده‌اند از یاد ببریم.»

در بخش دیگری از این بیانیه می‌خوانیم: «آنها از ما می‌خواهند که اعدام‌ها را فراموش کنیم و سراغی از محل دفن بی‌کفن خفتگانمان نگیریم. آثار شکنجه‌های‌مان را بپوشانیم و با تبسم در پای صندوق رای حاضر شویم. خون‌هایی که در دی‌ ۹۶ و آبان ۹۸ ریخته شده را فراموش کنیم و نام صدها کولبری که جانش‌شان را برای نان ستانده‌اند از یاد ببریم».

این زندانیان سیاسی کُرد در پایان بیانه خود افزوده‌اند: «تحریم انتخابات هم‌اکنون به یک خواست عمومی در سراسر ایران تبدیل شده است و ما نیز در حمایت از این خواست عمومی و همچون گذشته این انتخابات را تحریم می‌کنیم».

امضاکنندگان:

«زینب جلالیان» در زندان خوی، «شاکر باقی» در زندان کاشمر و «رحمی تورگوت، سیامک اشرفی، کامران درویشی، بشیر پیرماوانه، احمد تموئی، ابراهیم عیسی پور، علی احمد سلیمان، ، صابر کمانی، پیمان میرزازاده، پرویز ناصری، فیروز موسی زاده، کمال حسن رمضان، حاتم ازدمیر، رحیم محمودی آذر و محمد میرزایی» در زندان ارومیه