تجمع کارکنان شرکت سیاحتی غار علی‌صدر همدان در اعتراض به بیکاری

کارکنان و کارگران شرکت سیاحتی غار علی‌صدر در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و تعلق نگرفتن بیمه بیکاری پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی این محل توریستی، دست به اعتراض زدند.

به گزارش تلویزیون َآزادی، روز جمعه ۲ خرداد ماه ۱۳۹۹، کارکنان و کارگران شرکت سیاحتی غار علی‌صدر در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و تعلق نگرفتن بیمه بیکاری پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی این محل توریستی، دست به اعتراض زدند.

کارکنان و کارگران منطقه توریستی و سیاحتی غار علی‌صدر، اکنون بیش از ۳ ماه بعد از بحران کرونا، در بلاتکلیفی کامل بسر می برند و هیچ درآمدی ندارند.

از اواخر بهمن ماه سال گذشته تا هم اکنون، به نوعی زمان پیک پذیرش گردشگر در منطقه غار علی‌صدر محسوب می‌شود؛ اما به دلیل بحران شیوع کرونا، این منطقه گردشگری و سیاحتی روزها را یکی پس از دیگری بی‌مسافر پشت سر گذاشت.

سرپرست شرکت توریستی و سیاحتی غار علی‌صدر همدان اعلام کرد: «پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی این منطقه، از اسفند ماه سال گذشته تاکنون حدود ۱۵۰ نفر از پرسنل قراردادی فصلی و یک‌ساله شرکت بیکار شده اند.»

مهدی مجیدی بیان کرد: «تعدادی از این افراد دارای بیمه بیکاری هستند و برخی هم به علت مدت زمان کم قرارداد مشمول شرایط بیمه بیکاری نمی‌شوند و تاکنون از آن‌ها دعوت به کار نشده است.»

بنابه گزارش روابط عمومی شرکت علی‌صدر، مجیدی به پیگیری شرکت برای دریافت دستورالعمل بهداشتی اشاره نموده و یادآور شد: «در صورت ابلاغ، آماده اجرای دقیق آن هستیم تا بتوانیم رونق اقتصاد گردشگری را به غار علی‌صدر بازگردانیم، چراکه روستای علی‌صدر با بیش از ۱۵۰۰ نفر جمعیت، فقط از حوزه گردشگری درآمدشان را تأمین می‌کنند.