تجمع معترضان عراقی در پی ترور هشام الهاشمی در میدان تحریر بغداد

هزاران معترض عراقی در پی ترور هشام الهاشمی کارشناس امنیتی و محقق عراقی در میدان تحریر بغداد تجمع کردند.

به گزارش تلویزیون آزادی، امروز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹، هزاران معترض عراقی در پی ترور هشام الهاشمی کارشناس امنیتی و محقق عراقی در میدان تحریر بغداد تجمع کردند.

تظاهر کنندگان با حمل پلاکارهای تصویر خامنه ای و هشام الهاشمی که بر روی آن نوشته شده: خامنه ای قاتل است و شبه نظامیانش اهل باطل‌اند خشم خود نسبت به نظام جمهوری اسلامی و دخالت ایران در عراق را نشان دادند و خواستار خروج ایران و نظامیان وابسته به این کشور از عراق شدند.

هشام الهاشمی کارشناس امنیتی منتقد حضور ایران و نیروهای نظامی وابسته به ایران در عراق بود او بارها از دخالت و حضور ایران در کشور عراق انتقاد کرده بود.

هاشمی شامگاه روز دوشنبه ۱۶ تیرماه ۹۹، هنگام خروج از ساختمان یک شبکه تلویزیونی در مقابل منزلش توسط افراد ناشناس گلوله باران شد و اندکی بعد در بیمارستان بر اثر جراحات جان باخت.

شهروندان عراقی ترور آقای هاشمی را به گروهای نیابتی جمهوری اسلامی در عراق منسوب می کنند چون بارها از سوی نیروهای عصائب الحق و حزب الله این کشور تهدید شده بود.

حزب الله عراق وابسته به سپاه قدس متهم اصلی ترور الهاشمی است.

به نقل از العربیه صفحات توئیتری هوادار گروه‌های عراقی هوادار جمهوری اسلامی، با خوشحالی خبر ترور این فعال سیاسی را منتشر کرده و آن را تبریک گفتند.