تجمع اعتراضی پیمانکاران شهرداری تهران در مقابل شورای شهر تهران

جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران روز یکشنبه ۳۰ دی ۹۷ در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان از سوی شهرداری تهران در مقابل شورای شهر تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

پیمانکاران معترض در مقابل شورای شهر تهران بیش از ۵۰ نفر هستند و شعارهایی از جمله اینکه «تسویه مطالبات حق مسلم ماست، شورای شهر تهران حمایت حمایت، آبادگران دیروز بزهکاران امروز، شورای بی‌لیاقت استعفا استعفا» سر می‌دادند.

یکی از پیمانکاران گفت: از سال ۹۴ از شهرداری تهران طلب دارم و طلبم بیش از یک میلیارد تومان است ولی هنوز پرداخت نشده است و هر روز وعده‌های مختلفی به ما می‌دهند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه هنوز نتوانستم طلب‌هایم را از شهرداری تهران وصول کنم بنابراین کارگاهم تعطیل شده و ۵ نفر از کارگرانم بیکار هستند.

این پیمانکار گفت: درخواست ما این است که هر چه سریع‌تر مطالبات ما که از سال‌های دور باقی مانده است، شهرداری پرداخت کند.

یکی دیگر از پیمانکاران شهرداری تهران گفت: بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از شهرداری تهران طلب دارم که با توجه به نوسانات نرخ ارز و بازار اقتصادی موجود ارزش این پول هر روز از روز قبل کمتر می‌شود و من هنوز نتوانستم بخشی از مطالبات خود را دریافت کنم.

وی گفت:‌ ما از شهردار و شورای شهر می‌خواهیم وعده‌ خود را عملی کنند و نسبت به پرداخت مطالبات ما هر چه سریع‌تر اقدام کنند.