تبرئه امین امیرصادقی در دادگاه تجدیدنظر و صدور قرار منع تعقیب

شعبه دادگاه تجدیدنظر استان تهران، با صدور دادنامه ای، امین امیرصادقی، کمک خلبانی که به علت اظهار نظر به تحمل حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شده بود را تبرئه کرد.

طی روزهای اخیر، امین امیرصادقی، کمک خلبان خط هوائی سابق شرکت هواپیمایی سپهران که در پی شرکت در برنامه حالا خورشید، به دلیل صحبت از عدم ایمنی ایرلاین‌های کشور، به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود را تبرئه و قرار منع تعقیب وی را صادر کرد.

براساس این گزارش و پس از گذشت ۲ سال از صدور حکم دادگاه بدوی و تبرئه امین امیرصادقی، مشخص شده صحبتهای وی در خصوص عدم ایمنی ایرلاین های ایران درست بوده است.

در تاریخ ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷، شعبه دادگاه انقلاب تهران پس از تشکیل جلسه دادرسی، امین امیرصادقی را از بابت اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و پرداخت ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرده بود.

امین امیر صادقی، در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۷، توسط ماموران کلانتری ۱۱۱ هفت چنار تهران بازداشت و پس از انتقال به دادسرای جرائم رایانه ای و طی مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام از سوی شعبه دادیاری با اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.