تایید سه مورد ابتلا به ویروس کرونا در قم و اراک، انتقال پنج نفر مشکوک به تهران

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بنا بر اعلام رسمی مقام‌های وزارت بهداشت این کشور به پنج نفر رسید.

کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز پنج‌شنبه از بستری شده سه بیمار جدید مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در شهرهای قم و اراک خبر داد و اعلام کرد که موارد ابتلا به کرونا در ایران به پنج نفر رسیده است.

آقای جهانپور گفت که هر سه بیمار تابعیت ایرانی دارند و شهروند قم محسوب می‌شوند، به طوری که فرد مبتلا در اراک نیز ساکن قم و از پزشکان ایرانی است.

مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت ایران در پی فوت دو نفر مبتلا به کروناویروس در شهر قم طی سخنانی اظهار داشت: فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا نشان می دهد که احتمالا افراد دیگری از نزدیکان آنها نیز به این ویروس مبتلا شده‌ و باید قرنطینه شوند و تعداد بیماران احتمالا بیشتر است.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» مردانی همچنین گفت: افرادی که با دو فرد فوت شده در تماس بوده‌اند باید به سرعت شناسایی شوند. این افراد حتما باید جداسازی شوند و تحت درمان قرار بگیرند تا این بیماری به دیگران منتقل نشود. با توجه به دوره این بیماری صد در صد موارد دیگری از این بیماری وجود دارد و مردم باید مراقبت و پیشگیری از این بیماری را جدی بگیرند.

همزمان وزارت بهداشت ایران از انتقال پنج فرد مشکوک دیگر از قم به بیمارستان‌های تهران خبر داد و مدیر عامل شرکت مترو تهران نیز اعلام کرد که صبح روز پنج‌شنبه یک بیمار مشکوک از ایستگاه مترو شوش شهر تهران به بیمارستان منتقل شده است.

وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه نیز مرگ دو فرد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ را به دلیل شیوع ویروس کرونا در شهر قم تایید کرده بود.