تایید حکم ۵ سال زندان حسن سعیدی در دادگاه تجدیدنظر

حکم ۵ سال زندان حسن سعیدی، از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر و عضو سندیکای شرکت واحد که پیش از این توسط دادگاه انقلاب صادر شده بود از سوی دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد.

کانال تلگرامی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز دوشنبه ۹ دی با انتشار این خبر اعلام کرده است حکم پنج سال زندان و ممنوعیت استفاده از وسایل مخابراتی هوشمند نظیر تلفن همراه هوشمند و ممنوعیت عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی به مدت دو سال که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب صادر شده بود در حالی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر عینا تائید شده است که جلسه دادگاه به صورت غیابی و بدون حضور حسن سعیدی و وکیلش برگزار شده است.

سید مصطفی رضوی، وکیل این فعال کارگری، غیابی برگزار شدن دادگاه را غیرمعمول دانست و گفت اگرچه در پرونده‌هایی که احکام حبس بلند مدت دارند، تشکیل جلسه داده و به دفاعیات وکیل گوش می‌کند اما «بدون تشکیل جلسه اعلام کردند بیایید دادگاه.»

همچنین این وکیل دادگستری با اعلام تاییدحکم حسن سعیدی از سوی دادگاه تجدید نظر اعلام کرده است که نسبت به حکم صادر شده به دیوان عالی شکایت خواهد کرد و امیدوار است که این حکم شکسته شود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن محکوم کردن تایید حکم ناعادلانه و ظالمانه حسن سعیدی از سوی دادگاه تجدید نظر، خواستار لغو احکام صادره علیه این عضو سندیکا و تمامی کارگران، معلمان و حامیان کارگر در بند شده است.

حسن سعیدی روز ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری مصادف با تجمع روز جهانی کارگر به همراه تعداد دیگری از فعالان کارگری، فرهنگی و دانشجویی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۳۳ روز با قید وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحلی دادرسی از زندان اوین آزاد شد.
منبع:صدای امریکا