بیش از ۲۰۰ بیمار کرونایی در گیلان جان باخته‌اند

محمد حسین قربانی، نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان گفته است بیش از ۲۰۰ نفر در این استان در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که وزارت بهداشت تعداد کل جان‌باختگان ویروس کرونا در ایران را ۱۹۴ نفر اعلام کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیما، آقای قربانی در جلسه فوق العاده کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت تعداد مبتلاها در استان گیلان را بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ نفر برآورد کرده است. وزارت بهداشت امروز یکشنبه ۱۸ اسفند تعداد مبتلایان در این استان را ۴۹۶ نفر اعلام کرد.

آقای قربانی که دو روز پیش به عنوان “نماینده تام‌الاختیار” وزیر بهداشت در گیلان منصوب شد، گفته است که زیرساخت‌های استان برای مقابله با شیوع کرونا مناسبت نیست و بیماران به صورت پراکنده بستری ‌شده‌اند.

او گفته “هنوز نتوانسته‌ایم مردم را قانع کنیم یک دشمن تمام‌عیار در رو به روی ما قرار گرفته و با هر زبانی که بتوانیم به مردم می‌گوییم در خانه‌های خود بمانند.”

استان گیلان به یکی از مراکز شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) در ایران تبدیل شده و در روزهای گذشته بارها مقا‌‌‌م‌های استانی و نمایندگان مجلس درباره وضعیت بحرانی در این استان هشدار داده‌اند.

مسئولان اعلام کرده‌اند که جاده‌های ورودی به شهرهای استان‌ گیلان برای کنترل شیوع کرونا بسته شده و از مردم خواسته‌اند از سفر به استان‌های شمالی در تعطیلات اکیدا خودداری کنند.

جبار کوچکی‌نژاد، یکی از نمایندگان رشت در مجلس ایران روز شنبه رشت را “بحرانی‌ترین شهر درگیر با ویروس کرونا در کشور و شاید هم در جهان” توصیف کرد و گفت مردم باید آگاه باشند که “در شرایط بسیار حادی قرار داریم.‌”