برگزاری جلسه بازپرسی بابک کیومرثی و سعید سلطانی

جلسه دادرسی به اتهامات انتسابی علیه سعید سلطانی و بابک کیومرثی فعالان ترک آذربایجانی، در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰، جلسه دادرسی به اتهامات انتسابی علیه سعید سلطانی و بابک کیومرثی فعالان ترک آذربایجانی، در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد.

در جریان این جلسه که در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به ریاست قاضی موسوی برگزار شد،اتهام  انتسابی علیه این فعالین آذربایجانی «عضویت در جمعیت های معارض نظام» و «عضویت در گروههای تجزیه طلب» عنوان شده است.

بابک کیومرثی و سعید سلطانی از سوی مامورین امنیتی روز یکشنبه ۱۳ مهرماه در شهرستان جلفا در آذربایجان شرقی بازداشت شده بودند.

مأمورین امنیتی ایران پس از بازداشت این فعالین، با مراجعه به منزل آنها، بدون ارایه مجوز قانونی منزل را مورد تفتیش قرار داده و لوازم شخصی آنها را با خود برده‌ بودند.

هنگام بازداشت آقای کیومرثی همسر وی نیز توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته بود.

بابک کیومرثی روز سه‌شنبه ۱۱ آذر ۹۹ و سعید سلطانی نیز روز چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹ پس از ۲ ماه تحمل بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به بند قرنطینه زندان مرکزی این شهر منتقل و روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹ هر یک با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی موقتاً و تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.