با پایان مرخصی؛ رها احمدی به زندان قرچک ورامین بازگشت


رها احمدی، فعال مدنی که در تاریخ ۱۸ خردادماه به مرخصی اعزام شد، با پایان ایام مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشت. خانم احمدی از آذرماه ۹۸ دوران محکومیت ۲ ساله خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، روز شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹، رها احمدی، فعال مدنی با پایان ایام مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشت.

خانم احمدی در تاریخ ۱۸ خردادماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه از زندان قرچک ورامین به مرخصی ده روزه اعزام شد.

خانم احمدی پیشتر نیز در تاریخ ۲۲ اردیبهشت با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام و روز سه‌شنبه ۶ خردادماه با پایان ایام مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشت.

رها احمدی در تاریخ ۱۳ مرداد ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. خانم احمدی اواخر مرداد ماه ۹۸ پس از یک هفته بازداشت به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی توسط شعبه ۳ دادسرای اوین تحت عناوین “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام، همکاری با دول متخاصم و اشاعه فساد و فحشا” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رها احمدی به همراه ۶ فعال مدنی دیگر در تاریخ ۱۹ آبان ۹۸، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد. رها احمدی نهایتا آذرماه ۹۸ از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

شش هم‌پرونده‌ای دیگر خانم احمدی نیز در این پرونده مجموعاً به ۲۷ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

این احکام پس از مدتی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.