با پایان مرخصی؛ جعفر رستمی راد به زندان اوین بازگشت

جعفر رستمی راد، فعال ترک (آذربایجانی) که پیشتر در تاریخ ۲۷ تیرماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد، امروز پنجشنبه ۳۰ مرداد با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، شامگاه پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹، جعفر رستمی راد فعال ترک (آذربایجانی) با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای رستمی راد، پیشتر در تاریخ ۲۷ تیر ۹۹، از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. او پیشتر نیز در تاریخ ۱۴ فروردین با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱ خردادماه با پایان مدت مرخصی به زندان بازگشت.

جعفر رستمی راد در تیرماه ۱۳۹۷، در جریان تجمعات قلعه بابک بازداشت و پس از حدود یک ماه در تاریخ ۹ مرداد با قرار وثیقه از بازداشتگاه اوین آزاد شد.

آقای رستمی راد آبان‌ماه ۹۷ طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شد. او نهایتا در دی‌ماه ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده محاکمه و از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری و محرومیت از  فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته های سیاسی و اجتماعی محکوم شد. در حکم صادره که به صورت شفاهی ابلاغ شد قاضی پرونده محکومیت ۷ ماهه در پرونده قبلی آقای رستمی راد را یکی از دلایل محکومیتش در این پرونده قلمداد کرد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

پس از مراجعه آقای رستمی راد به زندان اوین، محکومیت پیشین وی نیز به اجرا گذاشته شد.  پیشتر جعفر رستمی راد در اسفندماه ۱۳۹۱ در حاشیه بازی فوتبال تراکتورسازی و الجزیره امارات بازداشت و به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد.