با پایان دوران محکومیت؛ دو شهروند پیرانشهری از زندان نقده آزاد شدند

دو زندانی سیاسی به نام های ظاهر پس و پیش (جولا) و احمد عبدالله پور، با پایان دوران محکومیتشان از زندان نقده آزاد شدند. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از کردپا، روز پنج‌شنبه ۱۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، دو زندانی سیاسی به نام‌های “ظاهر پس و پیش (جولا)” اهل روستای “چیانه” از توابع پیرانشهر و “احمد عبدالله‌پور” فرزند عمر اهل پیرانشهر با پایان حبس از زندان نقده آزاد شدند.

آقای پس ‌و پیش در تاریخ ۲۷ آبان‌ماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مورخ ۱۹ آذرماه سال گذشته، با تودیع قرار وثیقه ٢٠٠ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۹ دیماه ۹۹، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر به سه ماه حبس تعزیری محکوم شد. حکم صادره با استفاده از تسلیم به رای به ۴۵ روز حبس کاهش پیدا کرد. وی در تاریخ ۱۹ اسفندماه ۹۹، جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان نقده شد.

آقای عبدالله پور نیز در تاریخ ۱۹ آذرماه سال ٩٧ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذشت یک ماه، با اتمام مراحل بازجویی به زندان نقده منتقل شد. او پس از یک هفته با تودیع قرار وثیقه از زندان نقده آزاد شد.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه ۹۷، از بابت اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام، در شعبه ١٠٢ دادگاه کیفری پیرانشهر محاکمه و به تحمل پنج ماه حبس تعزیری محکوم و حکم صادره با تسلیم به رأی به سه ماه و ١۵ روز حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی کاهش پیدا کرد.

وی نهایتا در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۹، جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان نقده منتقل شد.