بازداشت یک فعال مدنی در اهواز از سوی وزارت اطلاعات

ماجد سوارى ۲۶ ساله، فرزند عبدالقادر از اهالى کوى سیدخلف شهر اهواز صبح روز چهارشنبه ۲۴ مردادماه ۹۷ از سوی اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد.

به گزارش شبکه آزادی، ماجد سواری از اهالی کوی سیدخلف شهر اهواز صبح روز گذشته چهارشنبه ۲۴ مردادماه ۱۳۹۷ از سوی مأموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
از دلایل بازداشت و محل نگهداری این فعال مدنی تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست و خانواده وی در نگرانی بسر می‌برند.

ماجد سوارى دانشجوى رشته مهندسى عمران می‌باشد که که در جریان اعتراضات به انتقال آب کارون و آلودگى محیط زیست شرکت مى‌کرد.خانواده ماجد سوارى اخیرا از منطقه عزیزیه (خشایار) به کوى سید خلف منتقل شدند.بستگانش از دلیل بازداشت او تا کنون اطلاعى ندارند.

لازم به ذکر است که در ماههای اخیر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در استان خوزستان فشارهای خود را علیه فعالان عرب تشدید کرده، بطوری که بیش ازصدها نفر از فعالان عرب در اهواز و چند شهر دیگر از سوی این  نیروها بازداشت شده اند.

استان خوزستان مهمترین منابع نفت و گاز کشور را در اختیار دارد، این منطقه عرب نشین است و بسیاری از اهالی آن در فقر زندگی می‌کنند.