بازداشت یک فعال فرهنگی اهل ماهشهر توسط نیروهای امنیتی

حسین زاده شایع (شناوی)، فعال فرهنگی ساکن بندرماهشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، روز یک شنبه ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹، حسین زاده شایع (شناوی) فعال فرهنگی ساکن شهر کوره « شهرک طالقانی » واقع در شهرستان بندرماهشهر توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شد.

نیروهاى اداره اطلاعات با چندین ماشین ساعت ۴ صبح یکشنبه ۳۰ آذرماه منزل حسین زاده شایع را محاصره و با ایجاد رعب و وحشت بین افراد این خانواده کلیه وسائل تصویربردارى از جمله دوربین، موبایل و کامپیوتر او را مصادره کردند و او را به بازداشتگاه اداره اطلاعات در اهواز منتقل کردند.

حسین زاده شایع (شناوى) علاوه بر فعالیت هاى فرهنگى، در زمینه تصویربردارى از کنسرت ها و همچنین تصویربردارى فعالیت هاى فعالان فرهنگی از جمله فاطمه تمیمى با او همکارى داشته است. فاطمه تمیمى،کارگردان فیلم هاى مستند، فعال فرهنگی عرب و پژوهشگر فولکلور مردم عرب در آذرماه سال جارى توسط اداره اطلاعات در منزلش در شهر جراحى بندرماهشهر بازداشت و اخیراً با قرار وثیقه تا صدور حکم آزاد شد.

حسین زاده شایع(شناوى)از بیمارى درد روده، آسم شدید، عفونت و سنگ کلیه رنج مى برد. این بیماریها باعث مى شوند که در هنگام شکنجه و بازجویی توسط بازجویان اداره اطلاعات جان این تصویربردار را به خطر می اندازد.

خانواده،حسین زاده شایع، از سازمان های حقوق بشر درخواست می کنند تا با ایجاد فشار بر رژیم ایران به این فعال فرهنگى که از حامیان مظلومان و منعکس کننده ظلم و ستم بر شهروندان عرب در آزادى فورى او کمک کنند.