بازداشت یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در تهران 

یک شهروند زن اهل شهرستان مریوان، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از کردپا، روز جمعه ۱۰ اردیبهشت‌ماه، ویان محمدی، دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی و اهل شهرستان مریوان، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی، با ورود به منزل خانوادگی این شهروند وی را بازداشت کرده و پس از تفتیش منزل، لپ‌تاپ، گوشی موبایل و برخی از وسایل شخصی خانم محمدی را ضبط و با خود برده‌اند.

منبع مطلع افزود: خانم محمدی پس از بازداشت ابتدا به بازداشتگاه اوین منتقل و سپس جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه انتقال یافته است.

علیرغم پیگیری‌های خانواده این شهروند جهت اطلاع از سرنوشت وی، از دلیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه او اطلاعی در دسترس نیست.

روز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه ٩٩، ویان محمدی به همراه همسرش فرامرز محمدی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و آقای محمدی جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در سنندج منتقل و خانم محمدی نیز حدود دو ساعت مورد بازجویی نیروهای امنیتی قرار گرفته و در نهایت آزاد شد.

بنابر این گزارش، آقای محمدی پس از دو ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه به شیوه موقت آزاد شده بود.