بازداشت کیومرث نیازآذری، پدر یکی از متهمان پرونده طبری

کیومرث نیازآذری پدر مصطفی نیازآذری متهم ردیف پنجم پرونده اکبر طبری توسط اطلاعات قوه‌قضائیه بازداشت شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “فرارو”، کیومرث نیازآذری رئیس اداره کل اطلاعات استان مازندران از زمان تاسیس تا سال ۸۵ و پدر مصطفی نیازآذری متهم ردیف پنجم پرونده اکبر طبری توسط حفاظت اطلاعات قوه‌قضائیه بازداشت شد.

او پس از بازنشستگی در سال ۸۵ تقریبا به مدت ده سال ریاست دانشگاه آزاد مازندران به عهده داشت و در نهایت با آمدن علی‌اکبر ولایتی به این دانشگاه برکنار شد.

مصطفی نیازآذری، فرزند کیومرث نیازآذری، متهم ردیف پنجم پرونده اکبری طبری است که پس از دستگیری طبری از کشور خارج شده و بر اساس اخبار منتشرشده در حال حاضر در کانادا زندگی می‌کند.

او متهم است که با تشکیل ده شرکت صوری در داخل و خارج از ایران، همچنین فاکتورسازی و ثبت سفارش‌های صوری اقدام به خروج ارز از ایران کرده است.

از دیگر اتهامات مصطفی نیازآذری پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۵ قطعه زمین در بابلسر است.

به گفته نماینده دادستان در پرونده طبری، فرار مصطفی نیاز آذری در قبال رشوه‌ای است که اکبر طبری از او گرفته است که قریب به ۱۵ هزار متر زمین و ۳ طبقه ویلای لوکس به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال در بابلسر است.

درباره نحوه دستگیری کیومرث نیازآذری و ارتباط او با پرونده اکبری طبری تاکنون گزارشی منتشر نشده است. اما رسانه‌های داخل کشور عنوان کرده‌اند که مصطفی نیازآذری به پشتوانه پدرش از رانت‌های مختلف اقتصادی در ایران استفاده کرده است.