بازداشت مدعی امام زمان در لارستان استان فارس

یک شهروند مدعی امام زمان در شهرستان لار از توابع استان فارس بازداشت شد.

به گزارش تلوزیزیون آزادی، فرمانده انتظامی لارستان از بازداشت فردی که در یکی از خیابان‌های این شهرستان ادعای امام زمان بودن شیعیان را داشت، خبر داد.

داوود امجدی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر اینکه فردی در یکی از خیابان‌های لارستان خود را امام زمان عرفی کرده و قصد دارد به خانواده خود آسیب بزند، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

امجدی افزود: مأموران انتظامی کلانتری ۱۱ شهید ساریخانی بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و سریعاً فرد مورد نظر در حالی که یه قبضه شمشیر در دست داشت را دستگیر کرده و به مقر انتظامی انتقال دادند.

فرمانده انتظامی لارستان تصریح کرد: متهم ۲۷ ساله با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شده است.

امام زمان یکی از باورهای اصیل مذهب شیعه اثناعشری است که در سال ۲۶۱ هجری قمری از سوی مدعیان تشیع در آن زمان، مطرح شد و بسیاری از شیعیان که خود پیرو امام عسکری بودند برای وی فرزند دروغین مدعی شدند و او را مهدی یا امام زمان خطاب دانسته که در آخر زمان ظهور می کند و از چشمان بندگان مخفی شده است. با اینکه هیچ ادله عقلی و نقلی بر وجود امام زمان وجود ندارد و هیچ کس از یاران خاص هم با ادله عقلی و نقلی او را ندیده ، خلا عقیدتی و فکری در این زمینه باعث شده که در طی هزار سال گذشته افراد زیادی ادعای امام زمان بودن را مطرح کنند و خود را امام زمان یا نائب او بدانند.